קן הקוקיה

הצגת בכורה: 01/06/2010

זוכת פרס התיאטרון הישראלי לשנת 2010

דרמה אנושית חזקה וסוחפת

אל מוסד לחולי נפש המנוהל ע"י האחות ראטשד אחות ראשית סדיסטית ומניפולטיבית, מגיע חולה חדש, רנדל מק'מרפי, פושע קטן, המנסה להתחמק ממאסר ע"י אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי. מאבק בלתי צפוי מתפתח בין האחות לבין המאושפז החדש והמרדני, הסוחף אחריו את יתר החולים הכלואים במקום.

תוך כדי המאבק חושף מק'מרפי את שיטות הפעולה האכזריות של צוות המטפלים ומגלה על בשרו כי שפיותו של אדם וההגדרה שלו כ"נורמאלי" היא זמנית ויחסית.

המחזה הוא עיבוד לספר פורץ הדרך "קן הקוקייה" (1962) מאת קן קיזי, שעם פרסומו הביא לבדיקה מחדש של שיטות הטיפול שהיו נהוגות עד אז בבתי החולים הפסיכיאטרים בארה"ב.

הספר זכה לעיבוד קולנועי עטור פרסי אוסקר בבימוי מילוש פורמן, בכיכוב ג'ק ניקולסון (1975) למרות העיסוק בסוגיות קשות, המחזה  גדוש בהומור ויש בו לא מעט רגעים מצחיקים ונוגעים ללב השזורים בסיפור הדרמטי.

צילום וידאו: ערוץ נוסף  

"הגרסה המחודשת של קן הקוקייה בתיאטרון ב"ש מצליחה לסחוף. להקת השחקנים יוצרת אווירה משכנעת (יוסי מרשק ואורן כהן בולטים ביניהם),  שירי גולן מצליחה להעניק לדמות את הרשעות הנחוצה… תיאטרון הגון, המספק לקהל חוויה רגשית, כמו שתיאטרון בבאר-שבע יכול וצריך." (מיכאל הנדלזלץ, הארץ)

"חוויה תיאטרלית עוצמתית… הבמאי כפיר אזולאי מצליח ללהטט עם להקת שחקנים מרשימה…

בימוי מבריק והפקה משובחת… מחזה שוטף וקולח." (חיים נוי, אתר ניוז 1)

יוצרים

מאת דייל ווסרמן

תרגום אילן רונן

בימוי כפיר אזולאי

תפאורה: יהודית אהרון

תלבושות: אולה שבצוב

תאורה: עדי שימרוני

מוזיקה: רן בגנו

קרבות במה: גנאדי בביצקי

וידאו ארט: רם גיל

משתתפים

גלעד אבנת קובי אדרת, רון ביטרמן, שירי גולן, אורי זגורי/קובי ילוז, אביב זמר/ עופר זוהר, חלי טויטו, מיטל ילינק, אורן כהן (שחקן מבטיח לשנת 2010), יובל כרמי, איציק מנשה רוב, יוסי מרשק, אמיתי קדר, זהר שטראוס, מירב שירום

גלרייה

לוגו האתר בצבע שחור
אזור אישי