חיפוש

צייד מכשפות

הצגת בכורה 23/11/1991

מחזהו הנודע של ארתור מילר

"ציד המכשפות" מבוסס על מקרה אמיתי שהתרחש בשנת 1692 בעיירה קטנה במדינת מסצ'וסטס. 19 גברים ונשים הוצאו להורג באשמה שעסקו בכישוף והשתייכו לשטן, ומאות אחרים נמקו בכלא ללא משפט. 

אהבתה הנואשת והנכזבת של אביגיל ויליאמס, נערה בת 17, לחוואי ג'ון פרוקטור, גבר נשוי ואב לילדים, מביאה אותה לנסות להרוג את אשתו בכל האמצעים. היא נתפסת כשהיא רוקדת ביער עם חברותיה ועוסקת במעשי כשפים. 

העיירה הדתית הפנאטית והשסועה נסחפת בהיסטריה למסע רצחני של חיסולי חשבונות במסווה של הגנה על ערכים דתיים. שרשרת בלתי ניתנת לעצירה של האשמות, מניפולציות פוליטיות, הסתה וסיאוב של מערכת המשפט והצדק מביאה למאסרם ותלייתם של רבים. 

"ציד המכשפות" מופק בכל רחבי העולם ונחשב לקלאסיקה עכשווית מצמררת שבמרכזה מאבקו של ג'ון פרוקטור להגנת אשתו, משפחתו, חפותו ושמו הטוב. 

זהו סיפור מאבקו של היחיד על מצפונו, על האמת שלו ועל זהותו, אל מול קהילה פנאטית, רדופת פחד וחסרת סובלנות, בעולם משתנה תדיר של חוסר ודאות וחיים קרוב אל הקצה. 

יוצרים

נוסח עיברי אהוד מנור

בימוי אהרון אלמוג

תפאורה: משה שטרנפלד

תלבושות: דידי גולן

מוסיקה: דן הנדלסמן

תאורה: ג'ודי קופרמן

משתתפים

אריאל פורמן, אתי אפשטיין, ענת צדקוני, שירה פרבר, אירה אלסין, מרגלית סטנדר, מרק חסמן, אורלי טובלי, אדווה עדני/ אורלי טובלי, יוסוף אבו-ורדה, אלישבע מיכאלי, הוגו ירדן, רפי תבור, רבקה נוימן, שבתאי קונורטי, דוד קיגלר, שלמה בר-שביט, מיקה דגני/ ליבי צין

גלרייה

לוגו האתר בצבע שחור
אזור אישי