נורה

הצגת בכורה: 28/04/2012

ערב חג המולד השנה הוא חגיגה מיוחדת עבורה נורה ובני משפחתה. בעלה עומד להתמנות למנהל בנק, ועתידם הכלכלי ואושרם המשפחתי סוף סוף נראה מובטח, אך נורה נופלת קורבן  לסחיטה ואיומים מצד אחד העובדים בבנק שבעלה עתיד לנהל בקרוב. על מנת למנוע את פיטוריו ולהתקדם במעמדו בבנק מעמיד אותו עובד את נורה במצב המוביל כמעט לקטסטרופה.

נורה נדחקת אל הקיר ומסתבכת בתוך עולם של שקרים ומזימות. האמת שנחשפת ממוטטת את העולם שנראה לפני רגע כמאושר ובטוח. הסודות הנחשפים מביאים לשינויי המשפיע על כל הנפשות הפועלות, ובמיוחד על נורה. נורה מפסיקה להיות בובה על חוטים בידי מפעיל הבובות השוביניסטי ומפרקת את כל המוכר על מנת להתחיל מחדש.

בית הבובות מאת המחזאי הנריק איבסן הוא אחת הדרמות הגדולות במחזאות העולמית. המחזה היה שנוי במחלוקת כשיצא לראשונה בשל ביקורת נוקבת על התפקידים המסורתיים של הגבר והאישה בחיי הנישואין.

המחזה נכתב לפני יותר ממאה שנה והוא עדיין  מעורר הד ותגובות חזקות, בשל היותו דרמה רלוונטית החושפת את מקומה של האישה בחברה ובמשפחה גם בימינו.  

הפקה זו של תיאטרון באר שבע היא על פי עיבודו החדשני והמהפכני של במאי הקולנוע- אינגמר ברגמן. עיבודו של ברגמן שומר ומחדד את הדיוק, הנשכנות והביקורתיות שיש במחזהו הקלאסי של איבסן ומעניק לו פרשנות מודרנית וקצבית.

יוצרים

מאת הנריק איבסן

עיבוד אינגמר ברגמן

בימוי כפיר אזולאי

תרגום: רבקה משולח

תפאורה: ערן עצמון

תלבושות: יהודית אהרון

תאורה: תמר אור

עורך מוסיקלי: יוסף ברדנשוילי

תנועה: טליה בק

משתתפים

מיכל ויינברג, אביטל פסטרנק, ולדימיר פרידמן, אמיר קריאף, זהר שטראוס, יעל לנגרניקול פודבלני

טריילר

גלרייה

לוגו האתר בצבע שחור
אזור אישי