הגולד האחרון

הצגת בכורה: 26/07/1997

משפחת גולד היא לכל הדעות משפחה חמה, פתוחה ואוהבת. האב הוא איש עסקים מצליח למדי, האם היא אישה פעילה ואינטלגנטית, הבת הבכורה עובדת כאשת מכירות מברכז קניות גדול, נשואה לחוקר גנטיקה צעיר ומבטיח והבן, דיוויד, הוא מעצב תפאורות באופרה בתחילת דרכו, מחכה לפריצה הגדולה. עובדת היותו של דיוויד הומוסקסואל, מתקבלת על ידי המשפחה בטבעיות גמורה והגולדים, כמשפחה ליברלית ופתוחה, חיים את חייהם בהרמוניה משפחתית מלאה. ביום השנה השלישי לנישואי הבת, נפגשים כל הגולדים לארוחה חגיגית, בה מבשרת הבת שהיא סוף סוף בהריון, אחרי תקופה ארוכה של ניסיונות כושלים, והנה קם יורש קטן ראשון למשפחת גולד. האושר כמובן גדול ועניין ההורות הופך להיות מעכשיו הנושא המרכזי המעסיק את המשפחה.

בעלה של הבת, חוקר הגנטיקה, משכנע אותה לנצל את הלוקסוס של מעמדו ותפקידו ולערוך לעובר אצלו במחלקה בדיקה גנטית חדשנית וחסוייהעדיין, כבר בתחלית ההריון גדי לוודא שנולד הקטן אכן בריא ומושלם.

הבדיקה מסתיימת, העובר נמצא בריא ושלם, אפילו אינטילגנטי, אבל ממצא אחד של הבדיקה הגנטית מסעיר את רגשות המשפחה ומערער את שמחתה. אין ספק שמשמפחת גולד נמצאת עכשיו לפני החלטה משפחתית חשובה, שתקבע במידה רבה את גורלה. ההחלטה נעשית, ומשפחת גולד האוהבת כבר לא תהיה כמו שהייתה.

יוצרים

מאת ג'ונתן טולינס

תרגום רבקה משולח

בימוי גדי ענבר

תפאורה: אלי סיני

מוסיקה: גדעון אפרתי

תלבושות: מירי ברג

תאורה: פליס רוס

משתתפים

גיל פרנק, שרית וינוגרד, אלי אליוביץ', מרים גבריאלי, אלכס פלג

לוגו האתר בצבע שחור
אזור אישי