גרין מייל

הצגת בכורה: 26.12.2016

דרמת מתח אפלה וסוחפת על פי ספרו של סטיבן קינג

תקופת השפל הגדול בארצות הברית. אגף ה' בכלא קולד מאונטן הוא אגף ההוצאה להורג. רצפת הלינוליאום הירוקה מעניקה לאגף את שמו – גרין מייל, "המייל הירוק". זהו המייל האחרון שבו צועדים הנידונים, ובקצהו – הכיסא החשמלי. פול אדג'קומב, מפקד האגף, מנהל אותו בקשיחות הכרחית וברגישות כלפי האסירים הנמצאים בסוף חייהם. השגרה הזו מופרת בוקר אחד, כשלאגף מגיע אסיר חדש: ג'ון קופי, שחור עצום ממדים ורפה-שכל, שהורשע באונס וברצח של שתי ילדות. לאחר משפט מהיר הוא נשלח ישירות לאגף ה', אך במהלך שהותו שם מגלים הסוהרים שכמו הנסיבות אשר הובילו להרשעתו, קופי הוא הרבה יותר מורכב מהנראה לעין. לאט-לאט נחשפת פרשייה אפלה של אימה, כישוף וגאולה, שתשנה את חייהם של הסוהרים והכלואים באגף כאחד.

סטיבן קינג, המחזיק בשיא גינס כסופר המעובד ביותר לקולנוע ולטלוויזיה, כתב את "גרין מייל" בתחילה כסיפור מתח בהמשכים. המקום יוצא הדופן שבו בחר למקם את הסיפור, העלילה המותחת והאינטנסיבית ודרכו הייחודית לשלב ריאליזם מחוספס עם פנטזיה מתלכדים לכדי יצירה מרגשת ועוצרת נשימה.

הספר זכה להצלחה רבה בעולם וב-1999 עובד לסרט קולנוע בכיכובו של טום הנקס. הוא עולה כאן לראשונה בעיבוד בימתי.

"אני מרגיש הכול, כל דבר מסביבי, ואני עייף מכל מה שאני שומע ומרגיש, בוס. נמאס לי להסתובב לבד בעולם כמו ציפור בגשם, בלי אף חבר שילך איתי או יגיד לי לאן אנחנו הולכים או למה. נמאס לי לראות אנשים רעים אחד לשני. כל כך הרבה כאב כל יום, ואלוהים פשוט נותן לזה לקרות. זה כמו חתיכות זכוכית בתוך הראש שלי…"

יוצרים

מאת ובבימויו עירד רובינשטיין

תפאורה: סבטלנה ברגר

תאורה: זיו וולושין

תלבושות: אורן דר

מוסיקה: רועי ירקוני

תנועה: עמית זמיר

קרבות במה: אורי בוסתן

משתתפים

תום חגי, תום גרציאני/ אלירן הרוש, אלירן הרוש/ארז קנטור, אמיר קריאף/אורן כהן, תמר לוין/דניאל מנוחין, ניר מנקי/רון ביטרמן, אורה מאירסון/מיכל ויינברג, אורן כהן/ירמי רייך, תומר שיאו/ טל רוגצ'וב/ תום דורות

גלרייה

לוגו האתר בצבע שחור
אזור אישי