בוגד

הצגת בכורה: 05/03/2012

עיבוד מקומי עכשווי על פי "אויב העם" מאת איבסן.

לפני כמעט מאה ושלושים שנה כתב הנריק איבסן בנורווגיה מחזה שעלילתו הייתה יכולה להתרחש בישראל של היום.

גיבור המחזה, דוקטור טומי דואני, הוא הממונה על בקרת איכות הסביבה בפארק התעשייה "אשל-סיטי", הממוקם בסמיכות לעיירה מקומית, אי שם בדרום הארץ. פארק התעשייה הוא מקור הפרנסה העיקרי של העיירה וכן מקור גאוותה.

בעקבות דליפת חומרים מסוכנים מגלה דר' דואני ממצא מדאיג. המפעלים הממוקמים בפארק התעשייה מזהמים לא רק את האוויר והאדמה אלא גם את מקורות המים באזור. הממצא חושף מחדלים חמורים ומטיל צל ענק על עתידו הכלכלי של הישוב כולו. בצעד אמיץ הוא עושה לתיקון המחדל, ומביא בפני אחיו, ראש המועצה, פוליטיקאי ממולח, את הממצאים, אך זוכה לתגובה חריפה ומתבקש על ידו לגנוז את הדו"ח.

מכאן מתחיל מאבק עיקש בין שני אחים, שתי השקפות עולם, וכל זאת על רקע הבחירות לראשות המועצה, העומדות בפתח.
מחזה חברתי-פוליטי על שחיתות שלטונית, יחסי הון ושלטון ולוקאל פטריוטיזם מול ערכי מצפון חברתי. בעיות של זיהום הסביבה מול חוסר האומץ של הפוליטיקאים לפעול נגד הזרם. ועל התקשורת המעצבת את דעת הרוב ומתיישרת לצידם של אלה המממנים אותה.

במסגרת ההצגה, התקיים שיתוף פעולה אמנותי ייחודי בין מכללת ספיר ותיאטרון באר-שבע: 

סטודנטים שנה ב' לתקשורת אינטראקטיבית בביה"ס להנדסאים ספיר עיצבו  כרזות  למחזה "בוגד" שהוצגו בתערוכה מרהיבה, באכסדרת אולם תיאטרון ב"ש.

שיתוף פעולה מקורי ויוצא דופן בין המחלקה לתקשורת אינטראקטיבית בביה"ס להנדסאים במכללת ספיר, ובין תיאטרון באר-שבע, הניב תערוכת כרזות מרשימה בנושא ההצגה החדשה "בוגד".

התערוכה הוצגה באכסדרת התיאטרון במשכן האמנויות החדש של ב"ש במהלך כל תקופת הרצת ההצגה.

יוצרים

מאת בועז גאון וניר ארז

בימוי ניר ארז

תפאורה: ניב מנור

תלבושות: מורין פרידמן

תאורה: קרן גרנק

מוסיקה: רן בגנו

משתתפים

יעל איתן, מיכאל אלוני/ ג'ייסון דנינו הולט, אלירן הרוש/ יקיר פורטל, מוריס כהן, יוסי, יונתן צ'רצ'י, ולדימיר פרידמן, נדיה קוצ'ר, אמיר קריאף, זהר שטראוס

טריילר

גלרייה

לוגו האתר בצבע שחור
אזור אישי