Please enable Javascript to experience full features of this website.

 

רק אתמול נולדה

רק_אתמול_נולדה
 

יוצרים

מאת: גארסון קאנין תרגום: עידו ריקלין בימוי: רפי ניב
תפאורה: סבטה ברגר תלבושות: יהודית אהרון תאורה: זיו וולושין
מוסיקה: רן בגנו תנועה: עוז מורג קרבות במה: גנאדי בביצקי

משתתפים

עמית אפשטיין | ירון ברובינסקי | עופר זוהר | אורה מאירסון | טל מיכלוביץ | ניר מנקי | דוד קיגלר | מולי שולמן | מירב שירום

רק אתמול נולדה

הארי ברוק, טייקון מושחת וגס רוח, מגיע לוושינגטון. המטרה: לשחד פוליטיקאי מרכזי בממשל כדי להשיג השפעה וכוח.

הבעיה: בילי, בת זוגו הסקסית, רקדנית מועדונים לשעבר, חסרת השכלה וטאקט, המצליחה להביך אותו שוב ושוב באירועים החשובים ביותר ובכך לאיים על הצלחת התכנית.

הפתרון: הארי שוכר את שירותיו של פול ורול, עיתונאי צעיר, על מנת ש“יחנך“ קצת את בילי ויגרום לה להישמע מעט יותר חכמה.

מכאן העניינים רק הולכים ומסתבכים. פול, שמופתע לגלות תלמידה פתוחה, ישרה וצמאת דעת, הולך ומתאהב בה, ובילי מצדה מתחילה להבין את גודל השחיתות שבה מעורב הארי. יחד הם מחליטים לחשוף בתקשורת את הפרשה הגדולה. אבל להארי הזועם והאלים אין שום כוונה לאפשר לזה לקרות והוא מחליט לעצור אותם בכל מחיר.
 
קומדיה סאטירית שנונה, נוקבת, מפתיעה ומותחת, על הקשר בין הון לשלטון, בין ניצול לבורות ועל בחורה צעירה שנאבקת על עצמאותה ומנצחת כנגד כל הסיכויים.
 
 
 
משך ההצגה כשעה וארבעים דקות ללא הפסקה
 
לצפייה בסרטון ההצגה לחצו כאן.
 
 
 מן הביקורות:
 
 

"ליהוק נכון, היודע גם לרגש, גם לשעשע וגם להיות רלוונטי...מירב שירום הצעירה לשעשע את הקהל, להתחבב עליו, ולשכנע במעבר המבריק שלה מפתיה בורה ולא אכפתית, לצעירה חריפה, נחושה. היא משמשת פרטנרית מאתגרת לשלושה שחקנים ותיקים, מנוסים ומצויינים"

מיכאל הנדלזלץ, הארץ

 

"שמה היפה הוא מירב שירום. זיכרו אותו. כי בהצגה החדשה של תאטרון באר שבע היא נולדה להיות כוכבת ששמה ילך לפניה.... שירום נכנסה עמוק לתפקיד של בילי והפיקה ממנו מרגליות של משחק, תנועה ואפילו קריוקי נפלא, וגמלה לניב על האמון בה בביצוע חי, שחושף עומק ונשמה מתחת לקליפה המחוספסת. משחק שמצמיד את שמה לשמות השחקניות הנפלאות שגילמו את בילי בעבר ונולדו לתהילתן - חנה מרון, ג'יטה מונטה, ענת וקסמן ורמה מסינגר".

צבי גורן, "אתר במה"

 

"המחזה קלאסי, השחקנים טובים, העיצוב מוצלח.....בילי של שירום היא אמנם חומת שיער, אבל השחקנית חוגגת על התפקיד הקומי המאחד בין נשיות פשוטה ועסיסית לתחכום ההולך וצומח מבפנים...כולם עושים עבודה טובה וגם הבמה היא יפה ואלגנטית....."

שי בר יעקב, ידיעות אחרונות

 

"דוד קיגלר בתפקיד הארי, הציג דמות עם אופי, מרות, נוכחות, המנהל את העניינים כמו שצריך, כפי שהוא רואה ומבין אותם. מירב שירום בתפקיד בילי, זו שנולדה אתמול, הציגה דמות מרשימה עם חן וחיוניות וגם עם סמכות ויכולת להחליט ולבצע כשמגיע הזמן....יש תיאטרון, יש מה לראות, כולל מוסיקה ותפאורה שהם תענוג לעין ולאוזן."

בן-עמי פיינגולד, מקור ראשון

 

"הפקה מושקעת וקצבית עד מאוד בבימויו של רפי ניב...מי שמתגלה כבחירה אולטימטיבית לתפקיד של בילי דון הספק מטומטמת, היא מירב שירום, יכולת מרשימה היא מפגינה בדיאפזון שבין וולגריות ויכולת התבטאות מדוללת עד לשכלה הבוקע, מחובר להשכלה, לעידון שפה ולעידון צורה."

דבורה שפירא נמיר, בית העיתונאים

 
 
 
 
 

 לצפייה בתוכניה לחץ כאן.

 

 

 

 

סרטון

 
 

גלריה